Przejdź do głównej zawartości

Krosno ma dwa lotniska

Wpis z 29 grudnia 2017 r.
___________________________

O tym co się działo przed pierwszą próbą zakupu pisaliśmy na blogu: http://pankrosnizm.blogspot.com/2018/01/o-przyjazni-i-granicach.html
Od tego czasu...
Wójt Gminy Miejsce Piastowe uzbierał pieniądze potrzebne na pierwokup terenów leżących w jego gminie. To pokrzyżowało chwilowo plany Krosna.
Po tym fakcie Miasto wraz z PBS-em (użytkownikiem wieczystym lotniska) przyjrzało się dokumentacji i znalazło podstawy, aby twierdzić, że lotnisko jest (i zawsze było) terenem zabudowanym. Przy kupnie takiego terenu prawo pierwokupu nie obowiązuje, więc obie strony dobiły targu. 19 grudnia Krosno zakupiło tereny "Lotniska Iwonicz" leżące w gminach Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne.
Najprawdopodobniej w przyszłości:
Wójt Gminy Miejsce Piastowe złoży doniesienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa (co Wójt już zapowiedział). Jakiego przestępstwa? Poświadczenia nieprawdy.
Skoro w jednej umowie teren jest niezabudowany, a w drugiej, sporządzonej kilka miesięcy później jest już zabudowany to ktoś, w którejś prawdopodobnie skłamał.
Wójtowie gmin Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne podniosą stawki podatkowe dla niektórych obszarów gminy. Dziwnym przypadkiem stanie się tak, że te niektóre obszary, to będzie teren Lotniska. Krosno oprotestuje tę uchwałę, odwoła się od niej gdzie się tylko da, a w przypadku znalezienia jakichkolwiek nieprawidłowości przy uchwalaniu podniesienia podatku sprawa będzie się mogła skończyć w sądzie.
Niezależnie od dwóch powyższych spraw Krosno zgłosi wniosek do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o powiększenie granic miasta o teren lotniska i kilkau działek leżących pomiędzy miastem a lotniskiem. Gminy Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne będą mogły zorganizować referendum (ale tego nie zrobią) i wydadzą negatywną opinię do wniosku Miasta o powiększenie.
Jeżeli nie zrobi się jakieś duże polityczne zamieszanie to Ministerstwo wyda decyzję pozytywną i może już od 01.01.2019 lotnisko będzie w granicach Krosna. Jeżeli zrobi się chryja to proces może potrwać dłużej, ale koniec końców przyjedzie do nas jakiś bardzo ważny polityk i pokaże się w telewizji na tle tworzonej właśnie strefy przemysłowej.
Dlaczego nie będzie referendum? Bo obie gminy nie za bardzo mają argumenty, a Krosno może obiecać nowe miejsca pracy, rozwój, nowe drogi... itd. Żaden z mieszkańców gmin nie zmieni adresu na Krośnieński, a dosłownie tylko kilka prywatnych działek przeniesie się do Krosna, ale ze względu na bliskość dróg i strefy zwiększy swoją wartość. Negatywny wynik referendum w gminach wcale nie jest oczywisty, a poza tym to tylko opinia mieszkańców. Nie jest wiążąca. Minister może, ale nie musi brać jej pod uwagę.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nocna jazda samochodem bez sensu

Nocna Jazda Samochodem Bez Celu nie ma sensu. Nie kryją tego organizatorzy nazywając  ją „…bez celu”. Podobnie bezcelowo spoglądamy przez okna autobusu na miasto, które widzimy codziennie, czasem bez celu przewijamy facebooka, oglądamy telewizję i tak dalej… Nie wszystko co nie ma celu i sensu jest nudne. Podobnie jest z nocna jazdą samochodem bez celu. Fot.: NJSBC Krosno na Facebooku Akcja o tej nazwie odbywa się w Krośnie od 5. lat. Ludzie spotykają się na parkingu naprzeciwko „galerii” Zawodzie po czym kawalkadą wyjeżdżają na miasto i okolice, i wracają w to samo miejsce. Główną atrakcją jest przejazd, a na parkingu ludzie się integrują, rozmawiają ze sobą, spotykają, po prostu wspólnie spędzają czas. Zazwyczaj jest to połączone ze zbiórkami charytatywnymi – łączy przyjemne z pożytecznym, choć tytularnie jest „bez celu”. Akcja zbiera grube setki uczestników, a dzieje się zupełnie oddolnie. Ktoś sobie coś kiedyś wymyślił, a innym się to bardzo spodobało. Odzew jest bardzo

Krosno - MIASTO ZŁA

To nie żart. Według statystyk Głównego Urzędu Statystycznego za 2017 rok Krosno jest NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYM MIASTEM W POLSCE! Naprawdę! Ranking poniżej: Ranking najniebezpieczniejszych miast w Polsce wg.: www.polskawliczbach.pl W Krośnie notujemy aż 152 przestępstwa na 1000 mieszkańców, a w drugim Tarnowie tylko 82. Niemal dwukrotnie przewyższamy wicelidera. Kolejna Legnica ma tylko 51, czwarte Tychy 50. Dalej tabela bardzo się spłaszcza i różnice pomiędzy kolejnymi pozycjami są niewielkie. Legnica: 50! Tarnów 80! Krosno STO PIĘĆDZIESIĄT.  Gdyby „zsumować” Legnicę i Tarnów to i tak dużo im brakuje do nas.    Jak to się stało? Dziwimy się wszyscy. W ubiegłym roku nastąpił ogromny wzrost przestępczości, z 821 przestępstw stwierdzonych w 2016 roku aż do 7075 w 2017. Niemal dziewięciokrotnie więcej przestępstw!  Ilość przestępstw w Krośnie w latach 2012-2017. Źródło: www.polskawliczbach.pl Uwagę zwraca bardzo duża  liczba przestępstw gospodarczych i przeciwko

Krosno AD 2009

W ostatnim czasie popularna w Internetach jest akcja „10 years challenge” mająca na celu pokazanie jak ktoś lub coś zmieniło się przez ostatnie 10 lat. A gdyby tak popatrzeć na Krosno? Co takiego działo się w 2009 roku w naszym mieście? Przenosimy się w czasie…. Drogi Rozpoczęła się rozbudowa obwodnicy.   Przebudowywany był wtedy odcinek pomiędzy Zręcińską a Czajkowskiego. Dobudowa drugiej jezdni i dróg zbiorczych powinna zakończyć się w 2010 roku. W 2009 roku udało się ukończyć przebudowę skrzyżowania Czajkowskiego-Składowa-Podkarpacka. Tak obwodnica wyglądała w listopadzie 2009 roku. Na przystanku widzimy rozkład jazdy PKS, a brak ekranów dźwiękochłonnych pozwala dojrzeć bloki na WSK. Na przejściu przed nami w kolejnych latach zginie kilka osób… Tak tan odcinek wygląda obecnie: Lotnisko Jeszcze nie tak dawno na lotnisku pasły się barany, nadal przez jego środek przebiega droga, którą kursuje MKS, linia 7. Spokojnie, jest jednak bezpiecznie. Na wysokości pasa sta