Przejdź do głównej zawartości

Krosno - MIASTO ZŁA



To nie żart. Według statystyk Głównego Urzędu Statystycznego za 2017 rok Krosno jest NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYM MIASTEM W POLSCE! Naprawdę! Ranking poniżej:

Ranking najniebezpieczniejszych miast w Polsce wg.: www.polskawliczbach.pl
W Krośnie notujemy aż 152 przestępstwa na 1000 mieszkańców, a w drugim Tarnowie tylko 82. Niemal dwukrotnie przewyższamy wicelidera. Kolejna Legnica ma tylko 51, czwarte Tychy 50. Dalej tabela bardzo się spłaszcza i różnice pomiędzy kolejnymi pozycjami są niewielkie.

Legnica: 50! Tarnów 80! Krosno STO PIĘĆDZIESIĄT. 

Gdyby „zsumować” Legnicę i Tarnów to i tak dużo im brakuje do nas.
  
Jak to się stało? Dziwimy się wszyscy. W ubiegłym roku nastąpił ogromny wzrost przestępczości, z 821 przestępstw stwierdzonych w 2016 roku aż do 7075 w 2017. Niemal dziewięciokrotnie więcej przestępstw! 
Ilość przestępstw w Krośnie w latach 2012-2017. Źródło: www.polskawliczbach.pl
Uwagę zwraca bardzo duża  liczba przestępstw gospodarczych i przeciwko mieniu. Zapytaliśmy o to Komendę Miejską Policji. Krośnieńscy Policjanci, a w szczególności Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą, chwalą się zakończeniem dwóch wielowątkowych postępowań, których efektem było przedstawienie znacznej ilości zarzutów osobom zaangażowanym w działalność przestępczą o charakterze gospodarczym.

Jak komentuje asp. Paweł Buczyński:
„Pierwsze z tych postępowań dotyczyło ujawnionych nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem jednej ze szkół nauki jazdy w Krośnie.
Drugie postępowanie związane było z oszustwem na szkodę Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, którego dopuścił się podmiot świadczący usługi przewozu osób. Przestępstwo polegało na przedkładaniu do urzędu dokumentów, w których poświadczana była nieprawda, co do ilości sprzedawanych biletów. W ten sposób wyłudzono blisko milion złotych. Przestępczy proceder trwał przez kilka lat, co w efekcie spowodowało zaistnienie znacznej ilości czynów. 
Przedstawione przez GUS dane stanowią zatem sumę przestępstw gospodarczych, ujawnionych w toku prowadzenia  wyżej opisanych postępowań oraz innych spraw o charakterze gospodarczym, które zakończono w 2017r.”

Mamy odpowiedź na pytanie kto nas tak urządził z tą wysoką przestępczością: "eLki" i busiarze. Przytrafiły się dwie duże sprawy, które rozbijają się na kilka tysięcy mniejszych przestępstw. Właśnie to, i tylko to tworzy nam tak bardzo niekorzystną statystykę.

Wydaje się, że jeżeli już nauczyliśmy się jeździć i nie korzystamy z atrakcji serwowanych przez lokalnych przewoźników, to nic poważnego nie powinno nam zagrażać. Nie musimy obawiać się morderców i nożowników grasujących po ulicach, bo współczynnik przestępstw kryminalnych u nas to tylko 10 (nadal na 1000 mieszkańców), co plasuje Krosno w czwartej setce rankingu pod względem takich występków w Polsce. 

Jest jednak w tej ekstremalnej, Krośnieńskiej przestępczości coś pozytywnego: jeżeli Policja złapała wszystkich przestępców w zeszłym roku, to teraz powinniśmy być najbezpieczniejszym miastem!

Żeby było śmieszniej - odwróćmy tabelę. Które miasta są najbezpieczniejsze w naszym kraju? Na pierwszym miejscu swojski Strzyżów, a na drugim znajomy Brzozów.
…a między nimi KROSNO – MIASTO ZŁA.
Sandomierz w rankingu najniebezpieczniejszych miast w Polsce jest 745.

Pełne statystyki można znaleźć tutaj: RANKING MIAST Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ PRZESTĘPSTW W POLSCE

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nocna jazda samochodem bez sensu

Nocna Jazda Samochodem Bez Celu nie ma sensu. Nie kryją tego organizatorzy nazywając  ją „…bez celu”. Podobnie bezcelowo spoglądamy przez okna autobusu na miasto, które widzimy codziennie, czasem bez celu przewijamy facebooka, oglądamy telewizję i tak dalej… Nie wszystko co nie ma celu i sensu jest nudne. Podobnie jest z nocna jazdą samochodem bez celu. Fot.: NJSBC Krosno na Facebooku Akcja o tej nazwie odbywa się w Krośnie od 5. lat. Ludzie spotykają się na parkingu naprzeciwko „galerii” Zawodzie po czym kawalkadą wyjeżdżają na miasto i okolice, i wracają w to samo miejsce. Główną atrakcją jest przejazd, a na parkingu ludzie się integrują, rozmawiają ze sobą, spotykają, po prostu wspólnie spędzają czas. Zazwyczaj jest to połączone ze zbiórkami charytatywnymi – łączy przyjemne z pożytecznym, choć tytularnie jest „bez celu”. Akcja zbiera grube setki uczestników, a dzieje się zupełnie oddolnie. Ktoś sobie coś kiedyś wymyślił, a innym się to bardzo spodobało. Odzew jest bardzo

Krosno AD 2009

W ostatnim czasie popularna w Internetach jest akcja „10 years challenge” mająca na celu pokazanie jak ktoś lub coś zmieniło się przez ostatnie 10 lat. A gdyby tak popatrzeć na Krosno? Co takiego działo się w 2009 roku w naszym mieście? Przenosimy się w czasie…. Drogi Rozpoczęła się rozbudowa obwodnicy.   Przebudowywany był wtedy odcinek pomiędzy Zręcińską a Czajkowskiego. Dobudowa drugiej jezdni i dróg zbiorczych powinna zakończyć się w 2010 roku. W 2009 roku udało się ukończyć przebudowę skrzyżowania Czajkowskiego-Składowa-Podkarpacka. Tak obwodnica wyglądała w listopadzie 2009 roku. Na przystanku widzimy rozkład jazdy PKS, a brak ekranów dźwiękochłonnych pozwala dojrzeć bloki na WSK. Na przejściu przed nami w kolejnych latach zginie kilka osób… Tak tan odcinek wygląda obecnie: Lotnisko Jeszcze nie tak dawno na lotnisku pasły się barany, nadal przez jego środek przebiega droga, którą kursuje MKS, linia 7. Spokojnie, jest jednak bezpiecznie. Na wysokości pasa sta